سبک حرفه ای آموزش موشن گرافیک (قسمت دوم)

چگونه یه موشن گرافی حرفه ای درست کنیم؟

در قسمت اول گام اول را برایتان شرح داده ایم، حالا به قسمت های دیگر آن را می خواهیم برایتان شرح دهیم.

گام دوم:آماده سازی طرح گرافیکی

برای این که این کار را بکنید برایتان دو راه حل داریم 1. در کنارت یک طراح کاراکتر داشته باشید تا محیط و کاراکتر هایت شخصی سازی و بیونیک شود.

2. از وب سایت هایی مانند FreePick با دقت به خط داستانیت طرح های تان را انتخاب کنید و دانلود کنید. اگر دلتان می خواهد به صورت حرفه ای کار کنید و بهترین کاراکتر و یادگیری و یا این که کسی در کنارت باشد، خیلی ها وب سایت های گوناگونی دارند که این نوع طرح ها را آماده در دست رس دارد. فقط با اندکی تغییر و عوض کردن می توانید از آن ها استفاده کنید.

گام سوم: وقت متحرک سازی رسیده

الان که داستانتان را نوشتید و طرح های گرافیگی تان را نیز آماده کردید، حالا زمانش فرا رسیده که داستانت را متحرک کنید. خود بحث را انیمینت کردن یک مقاله ی جدا می باشد. اما یکسری نکات پایه و اساسی رو در انیمیت کردن را برایتان می گوییم.

  • اول کاراکتر را با توجه به داستانتان  و این که قرار است چه قدر متحرک باشید و چه قدر به جزئیات بپردازید قسمت کنید (این کار تو ایلستریتور انجام می شود)
  • پس از دسته بندی کردن بخش های مختلف لایه ها را نام گذاری کنیدتا زمان انیمیت سر در گم نباشید.
  • در زمان انیمیت برای تایم بندی و فضای بین کی فریم ها توجه نکنید. اول انیمیت کنید و بعد به  spacing و timing بپردازید.

گام چهارم: زمان تنظیم  کردن افکت ها فرا رسیده

کاراکترها را که انیمت کردید زمان آن فرا رسیده که افکت های گوناگونی به محیط و کاراکتر بیافزایید. افکت هایی مانند: opacity و scahe و position و… تا این که محیط موشن گرافیکی تان جذابیت داشته باشد. از حالت راکت ماندن و سکوت خارج باشد. اگر توی این بخش هم مانند بخش قبلی عمل کنید می توانید کار هایتان را راحت تر انجام بدهید.

گام پنجم: نرشین

نرشین همان کاری است که یک مرد با یک زن در موشن گرافیک صدای قشنگی می آید و با توجه به خط داستانی صحبت کردن را شروع می کنند. اگر می توانید در خانه با هندزفری این کار را انجام بدهید. کلا بیخیال این قسمت شوید نریشن به موشنت نیافزایید، لذا یک نریشن بد یک موشن خوب را از بین می برد و بر عکس آن هم می تواند باشد. پس یا این کار را نکنید و یا از یک شخص با تجربه استفاده کنید و می توانید در استدیو هم این کار را بکنید.

گام ششم: صوت

شادی کنید لذا دارید به مرحله ی آخر آموزش موشن گرافیک می رسید، حالا زمانش فرا رسیده افکت صوتی مانند صدای اشیاء، ضربه و یا افکت های جذاب را در کارت استفاده کنید. می توانید کارتان را از حالت مرده تبدیل به زنده کنید. به نظر شما به چه دلیلی می گوییم مرده؟ لذا تنها یک مرده است که زمانی که برایش لگد میزنی هیچ گونه صدایی از آن در نمی آید. پس با افکت صوتی کار خودتان را زنده می کنید.

آخرین گام: خروجی گرفتن

الان به نظرم کارتان آماده است و می خواهی خروجی بگیرید. اگر بخواهی با خودت افترافکت این کار را بکنید، خوب حجم کارت زیاد می شود و اصلا منطقی نیست. مجبوری از نرم افزار های جانبی مانند مدیا اندکودرراستفاده کنید. یادت باشد که تنها زمانی منطقی ای که از خود افتر استفاده کنیدکه بخواهید بعد از خروجی گرفتن هم روی کارت تغییراتی انجام بدهید، مانند برش زنی و یا متن و افکت بیافزایید.

سخن آخر

امیدواریم مطالب برای تان مفید باشد و به کارتان بیاید، از شما انتظار داریم که نظراتتان را با ما در میان بگذارید، اگر تجربه ای دارید برایمان کامنت بگذارید تا با هم و در کنار هم موشن گرافیک را یاد بگیریم.