تفاوت بین ادوب پریمر و افترافکت در چیست؟

تفاوت بین adobe premiere pro (ادوب پریمیر) و adob after effects (ادوب افتراکت) چیست؟

آیا ویدئو های خود را در adobe premiere pro و adob after effects مجبورید ویرایش کنید؟ آیا می توانیم از adob after effects برای ویرایش ویدوئو هایتان استفاده نمایید؟

این از جمله سوالاتی است که سازندگان جدید ویدئو می گیرید. adobe premiere pro و adob after effects مثل word و excel اند. که توسط همان شرکت ساخته شده است. ولی اگر هدف های متفاوتی دارید با هم همزمان می توانید استفاده کنید.

ادوب پریمر چیست؟

این برنامه کارایی اش ویرایش ویدئو می باشد. و کلیپ های ویدئو را همزمان ویرایش می کند. ادوب پریمر دارای ویژگی هایی مانند اضافه کردن متن و transitions ، ویرایش صوتی و اضافه کردن افکت است. برای این که ویدئو  و صدا را ویرایش کنید، خط زمانی (timeline) در after effects می باشد. جابه جایی و مرتب کردن کلیپ ها در کنار خط زمانی بسیار راحت تر از استفاده از خط زمانی افترافکت می باشد. در این زمان پروژه های آماده این نرم افزار طرفدار بیش از اندازه ای دارد و دانلود کردن پروژه های آماده پریمیر در جی اف ایکس دانلود برای شما با کمترین هزینه امکان پذیر می باشد.

ادوب افتراکت

After Effects یک موشن گرافیک دیجیتال، جلوه های بصری و نرم افزار ترکیب بندی (compositing) می باشد.

After Effect دستگاهی است برای عناوین، شکل ها، انیمیشن های D2 و اضافه کردن جلوه های ویژه. همچنین می توانید از پروژه های آماده افترافکت نیز استفاده نمایید. شما این امکان را دارید که موشن در متن، تصاویر، و هر لایه دیگر در Adobe Premiere Pro درست کنید. در حالی که در افتر افکت خیلی ساده تر می توانید این کار را بکنید.

بنابراین اگر شما در حال ویرایش کردن یک ویدیو هستید، از Adobe Premiere Pro استفاده نمایید و اگر در حال درست کردن تیتراژ، موشن گرافیک یا اضافه کردن جلوه های پیشرفته به ویدیو خود هستید، از افتر افکت استفاده نمایید.

چرا از هر دوی Premiere Pro و After Effects باید استفاده کرد؟

امکان دارد به طور واضح باشد، ولی بسیاری از پروژه های ویدئویی نیاز به استفاده از Adobe Premiere Pro و Adobe After Effects دارند. به طور یقین، من هر روز در 90 درصد از پروژه هام از آن استفاده می کنم.

برای ویرایش ویدیو از Premiere Pro استفاده می کنم و سپس title را با استفاده از After Effects اضافه می کنم . همچنین موارد صوتی را در پریمیر ویرایش می کنم و سپس از افترافکت برای ایجاد motion graphic در ویدیو استفاده میکنم.

با استفاده از Adobe Dynamic Link، می توانید در عین واحد با هم از هر دو برنامه استفاده کنید. بنابراین کلیپ ها در Premiere Pro می توانند به راحتی در After Effects بدون صادر کردن (exporting) و صادر کردن مجدد (reexporting) ویرایش شوند.

اخیرا، Adobe Premiere Pro یک پنل گرافیکی اساسی و ضروری را اضافه کرده است که راه جدیدی برای ایجاد (عناوین) title می باشد. این سبب آسانی کار می شود تا گرافیک های با کیفیت افترافکت را در Premiere Pro ایجاد کنید. با این حال، افترافکت بهترین گزینه برای موشن گرافیک های پیچیده و جلوه های بصری است.

تفاوت در تایم لاین های افتر افکت و پریمیر

تایم لاین بخش مشترک از محیط نرم افزاری دو برنامه افترافکت و پریمیر می باشد که تمامی ویدیو ها، افکت ها، صداها و … در آن وارد می‌ شود.  

از دید کاربران متخصص، تایم لاین پریمیر جذاب ‌تر از تایم لاین افترافکت می باشد و کار با آن سریع تر انجام می شود. این امر سبب شده است تا کار با تایم لاین پریمیر آسان تر باشد و سکانس بندی در پریمیر سریع تر انجام شود و برای کاربران جذاب تر شود.

با توجه به این موضوع، نرم افزار پریمیر برای پروژه ‌هایی که ویدیو های طولانی دارند و نیاز است که تعدادی افکت، تایتل، صدا و … به آن اضافه شود، بسیار توصیه می ‌شود اما اگر ویدیو ها کوتاه باشد و دقت بسیار زیادی برای افزودن افکت ها نیاز باشد، بهتر است از نرم افزار افترافکت استفاده کنید.

تفاوت در حوزه ویرایش

نرم افزار پریمیر مجموعه ای کامل از وسایل متفاوتی است که کار ویرایش ویدیو های طولانی را برای کاربر راحت کرده است و به آن سرعت بخشیده است. با استفاده از نرم افزار پریمیر می توان تمامی ویدئوها را ویرایش کرد.

این ویژگی پریمیر باعث شده تا برای تدوین پروژه های بزرگ برای کاربران از جذابیت بالایی برخوردار باشد. اما به معنای برتری این نرم‌افزار به نرم افزار افترافکت نیست. چرا که نرم افزار افترافکت نیز یک نرم افزار ویرایشی است، اما برای پروژه های بزرگ مناسب نیست. بلکه نرم افزار افترافکت بر روی ساخت جلوه های ویژه، موشن گرافیک و … تمرکز دارد.