طراحی گرافیکی چیست؟

طراحی گرافیکی چیست؟

طراحی گرافیکی از گذشته تا حال تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات را مدیون افرادی هستیم که با استعداد و خلاقیت هایی که دارند باعث شده اند که طراحی گرافیک پیشرفت کند. تمامی این طرح ها شاهکار های این افراد خلاق هستند. طراحی گرافیکی از ریشه کلمه یونانی گرافیکوس گرفته شده. گرافیک را روی کامپیوتر، کاغذ ها و دیوار ها می توانید به نمایش بگذارید. معنی کلی گرافیک یعنی یک طرح و نقش است.

چند بخش مهم طراحی گرافیکی

در این قسمت ما به چند بخش گرافیکی به صورت مختصر اشاره می کنیم.

  • هنر های بصری

این قسمت شامل بخش های عکاسی و تصویر برداری می شود.

  • تایپوگرافی

این قسمت شامل بخش های ترتیب بندی و طراحی حروف می شود.

  • صفحه آرایی

منظور از صفحه آرایی یعنی تنظیم المنت های بصری در یک صفحه چاپ شده است.

هر سه از این مهارت ها در سالهای گذشته نیز استفاده می شد.

تغییرات طراحی گرافیک گذشته از گذشته تا حال

از گذشته تا الان گرافیک تغییرات زیادی داشته است. ما میخواهیم بدانیم که چه تغییراتی داشته است. اولین استفاده از هنر های بصری انتقال ایده است. گرافیک به سال 15000 قبل از میلادی برمی گردد. مطمئنا در آن سال طراحی گرافیکی نمی گفتند ولی کار اصلی یکی است. مسلما در آن زمان ها کامیوتر نبود ولی آن ها ایده های خود را روی غار ها طراحی می کردنند. در سال 105 قبل میلادی یک سیاستمدار چینی به اسن سایلون برای اولین بار یک نوع کاغذ را اختراع کرد. مردم روی این کاغذ ها آثار هنری خود را به نمایش می گذاشتند. در سال 1450 بعد میلاد گوتنبرگ یک دستگاه تایت را اختراع کرد. با اختراع این دستگاه دیگر لازم نبود که افراد روی کاغذ ها آثار های هنری خود را بکشند. در آخر در سال 1920 یک دستگاه مدرنیته به اسم کامپیوتر که امروزه از آن استفاده می کنیم اختراع کردنند و روی آن کار های گرافیکی انجام دادند.

طراحی گرافیک یکی از پر درآمد ترین کار ها

در سال 1970 این کار بسیار با اهمیت شد. طراحی گرافیکی به قدری رشد کرد که امروزه یکی از بخش های تجارت پول است. بدین ترتیب طراحان گرافیک برای خلق تصویر و کسب و کار روی این کار بسیار تلاش کردند و این کار پیشرفت کرد و حال نیز این کار در حال پیشرفت است.

مقاله ارائه شده توسط شرکت داده پردازان جامکونت (طراحی سایت ارزان در تبریز)