ساخت سایت با APS.NET

طراحی سایت با Asp.net

یکی از سیستم های طراحی سایت Asp.net است که مایکروسافت ارائه داده است. Asp.net نسل جدیدی از زبان های Asp در زبان های برنامه نویسی است. این سیستم اولین سیستم برنامه نویسی به شمار می رود. از Asp.net در سایت های شرکتی و سایت های تجاری بزرگ می توانید استفاده کنید.

مزایای MVC در asp.net

در تقسیم برنامه به سه مدل نمایشگر، کنترلگر، مدیریت آسان می شود.

برای برنامه نویسان تیم های بزرگ مناسب است تا بهتر کار کنند.

برای برنامه نویسان که می خواهند تسلط داشته باشند عالی است.

حال شاید بپرسید که MVC چیست؟ MVC یک تکنولوژی است که در آینده مانند APS.NET Web forms به تاریخ نخواهد پیوست. این تکنولوژی در دهه ۷۰ میلادی معرفی شده است.

چگونه APS.NET MVC بسازیم؟

ابتدا شما باید برنامه Visual Studio را اجرا کنید. بهتر است از نخسه 2015 استفاده کنید. سپس در Start Page روی New Project کلیک کنید. اکنون برای شما یک پنجره باز شده است. در پنجره باز شده در سمت روی گزینه WEB کلیک کنید. در این پنجره شما یک گزینه NAME می بینید. در ای قسمت برای سایت خود یک اسم انتخاب کنید. شما می توانید در قسمت Location مسیر ذخیره پیش فرضی پروژه خود را را تغییر دهید. در آخر روی Ok کلیک کنید. اکنون برای شما پنجره New ASP.NET Project باز خواهد شد. روی MVC کلیک کنید تا تمامی قابلیت های احراز هویت برایتان ایجاد شود. اگر می خواهید یک پروژه خالی ایجاد شود در MVC روی Empty کلیک کنید. همیشه پس از اتمام کار خود Ok بزنید. پس از این که پروژه شما تمام شد f5 را بزنید تا اجرا شود. سایتی که ایجاد کرده اید به صورت پیش فرض قابلیت ثبت نام دارد.

دامنه های این سیستم

ابتدا شما باید برای آدرس سایت خود یک دامنه بسازید. دامنه سیستم ها با یکدیگر متفاوت هستند. Asp.net دامنه های مختلفی دارد:

دامنه کلاسیک: asp
دامنهNET :asp
دامنه net باRazor C: cshtml
دامنه net با Razor VB :vbhtml