موشن گرافی چیست؟

موشن گرافیک

موشن گرافیک به جنبه های سمبولیک می پردازد؛ بیشتر شبیه انیمشن می باشد . موشن گرافی در تبلیغات و برند سازی کاربرد بسیاری دارد.
هم اکنون یکی از پرطرف دارترین رشته های هنر دیجیتال موشن گرافی است؛ علم استانداری می باشد که به صورت حرفه ای در برگیرنده نرم افزار های مهم می باشد.
در گرافیک متحرک در ابتدا باید یک طرح گرافیکی کامل در نرم افزارهای طراحی lllustrator یاphotoshop در لایه های جدا ازهم باید طراحی کرد و در مرحله ی بعد در نرم افزارهایی مثل AfterEffects یاApple Motion از آنها استفاده می کنیم. و در پایان آنها را در TimeLine خروجی نهایی انیمیشن را رندر می گیریم.

انواع موشن گرافی

ویدئو های توضیح دهنده و فروش محصول
یکی از رایج ترین استفاده از موشن گرافی استفاده در ویدئو های توضیح دهنده می باشد. در این روش با تقسیم کردن یک فرایند پیچیده به قسمت های کوچک تر و به همراه موشن گرافی یک توضیح با مفهوم به کاربران ارائه می شود و یا محصول مورد نظر و طرز استفاده آن را توضیح می دهد.
امروزه مردم به دلیل مشغله زیاد حوصله خواندن متن های طولانی در مورد یک محصول را ندارند ترجیح می دهند یک ویدئو خوب که داستان جالب و عاطفی دارد تماشا کنند و ابن بهترین راه برای معرفی و فروش محصولات می باشد.

انیمیشن های مربوط طراحی کاربر

امروزه این کار به صورت تخصصی انجام می شود؛ بیشتر با نرم افزار های adobe xd انجام می شود که به صورت خودکار باعث ایجاد prototype می شود.

آیکون ها

می توان با استفاده از css و svg آیکون هایی که دارای انیمیشن هستند را بسیار سبک تر کرد تا از آنها در وب سایت ها و محصولات استفاده کرد.

انواع نرم افزار های مورد استفاده در موشن گرافیک

۱- Adobe After Effects

۲- Adobe Premier

۳- Autodesk Combustion

۴- Autodesk Maya or 3DS Max

۵- Apple Motion 3

۶- Final Cut pro

۷- Avid Xpress

۸- video scribe

تفاوت انیمیشن و موشن گرافی چیست؟

انیمیشن ها بیشتر به صورت داستانی می باشند و محتوای خود را به وسیله ی داستان به مخاطب منتقل می کنند در حالیکه موشن گرافی بیشتر به صورت تصویر و عناصر دیداری از قبیل: رنگ، فرم، حرکت و بافت می باشد و اینگونه محتوای خود را ارائه می کند.
انیمیشن ها اکثرا شخصیت محور می باشند در حالیکه موشن گرافی تصویر محور می باشد.
موشن گرافی اغلب به تشریح رویداد وفرایند، جنبه های سمبولیک و نشانه شناسی می پردازد اما انیمیشن به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها می پردازد.