بک لینک چه تاثیری بر سئو دارد؟

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که رقابت در تمام عرصه ها به چشم می خورد و همه در حال تلاش هستند. در جهان آنلاین نیز باید همیشه فعال باشید چون علم در حال بروز شدن می باشد و لحظه ای درنگ ممکن است زحمات چندین ساله شما را به باد دهد.

در فضای دیجیتال و آنلاین باید سئو کار ماهری باشید و برای این کا تنها تولید محتوای جذاب و کاربردی کافی نیست. در مرحله ی اول مخاطبان شما برای استفاده از محتوای جذاب و کاربردی باید بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند.

برای راحت تر پیداشدن وب سایت باید مسیر آن را هموار ساخته و نشانه های مناسبی سر راه مخاطبانتان قرار دهید.

در فضای مجازی این کار با لینک ها امکان پذیر می باشد. لینک همان چیزی است که جستجوگران را به طرف سایت شما از طریق موتورهای جستجو، سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف به سمت وب سایت شما هدایت می کند. وجود لینک ها برای سایت شما مزایای فراوانی دارد.

بک لینک

زمانیکه شما یک وب سایت را به وب سایت دیگر لینک می کنید در واقع یک بک لینک ساخته اید. به بک لینک hnbound link یا لینک ورودی نیز می گویند، چون باعث می شود مردم به سایت شما وارد شوند.

External link یا لینک خارجی یکی دیگر از عناوین بک لینک می باشد که کاربران را به خارج از وب سایتی که در آن هستند هدایت می کند. یکی از مهم ترین عناصر در سئو بک لینک می باشد.

بک لینک می تواند داخلی باشد یعنی در همان سایتی که در آن حضور دارید به آن سایت لینک شود و یا خارجی باشد به سایت های معتبر دیگر لینک شود.

هرچقدر تعداد بک لینک ها برای یک سایت زیاد باشد گوگل آنها را به عنوان رای اعتماد در نظر می گیرد و با بالا رفتن تعداد آنها اعتبار و ارزش آن سایت نزد گوگل نیز بیشتر می شود. باید توجه کنید که تمام بک لینک ها ارزش یکسانی ندارند. دریافت کردن چند بک لینک معتبر خیلی بهتر از هزاران بک لینک از وب سایت های اسپم می باشد.

کیفیت بک لینک ها چگونه تعیین می شود؟

  • لینک فالو باشد(dofollow)و no follow  نباشد.
  • در بین محتوای سایت منبع قرار داشته باشد.
  • انکر تکست(Anchor text) یا متن لینک کاملا طبیعی به نظر برسد.

چه وب سایت هایی برای گرفتن بک لینک مناسب هستند؟

  • وب سایتی که با محتوای لینک مرتبط باشد.
  • وب سایت دارای اعتبار بالایی باشد.